Zielona Szkoła klasy 5a

13 maja klasa 5a rozpoczęła Zieloną Szkołę. Wyruszyliśmy o 6.30 z Marek i udaliśmy się w podróż do Żukowa w województwie pomorskim. Pomimo deszczowej pogody humory nam dopisywały, a przedłużająca się podróż nie była nam straszna. Mieliśmy okazję brać udział w zajęciach z pszczelarstwa i zrobić świece woskowe. Pan ratownik nauczył nas jak udzielać pierwszej pomocy, a wspólnie z Panem Przemkiem wykrywaliśmy metalowe "skarby". Uczyliśmy się rozpalać ogniska. Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia była strategiczna gra o flagi.

Drugi dzień Zielonej Szkoły klasa 5a rozpoczęła zajęciami z paintball'a. Ubrani w odpowiednie stroje i przeszkoleni rozpoczęliśmy walkę. Następnie zmierzyliśmy się z kolejnym wyzwaniem - walką sumo. Pojedynki były bardzo zacięte. Po obiedzie przyszedł czas na szkołę aktywnego wypoczynku - bieg w butach klauna, wyścigi na nartach, bieg z jajkiem, wyścig gąsienic, tor przeszkód po skrzynkach. Wieczór zakończyliśmy grą terenową.

W środę po śniadaniu wspólnie z Panem Przemkiem poznawaliśmy różne szyfry i sposoby orientowania się w terenie. Odczytywaliśmy znaki patrolowe i topograficzne. Po obiedzie mieliśmy okazję przejechać się wozem i poskakać na dmuchańcach. W międzyczasie urządzaliśmy sobie różne zabawy ruchowe i integracyjne. Po obiedzie wcieliliśmy się w Masterchefów i przyrządzaliśmy swoje własne pizze.

Ostatnie dwa dni Zielonej Szkoły minęły w deszczowej aurze, ale w bardzo wesołych nastrojach. W czwartek po śniadaniu udaliśmy się na podchody w poszukiwaniu skarbu. Naszą wiedzę sprawdziliśmy w teleturnieju "Kocham Cię Polsko". Podsumowaniem dnia była gra o flagi zakończona zwycięstwem drużyny żółtej. W piątek po śniadaniu zmierzyliśmy się z rycerskimi wyzwaniami: strzelanie z kuszy, rzucanie nożami, odpalanie armaty, żonglowanie oraz rozgrywki strategicznych gier planszowych ze średniowiecza, czyli "kółko i krzyżyk".

przyg. K.Pazio