"ZIMA W MIEŚCIE" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W MARKACH

Po raz kolejny w naszej szkole - Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach odbyła się akcja „Zima w mieście” w dniach 28.01.2019 – 08.02.2019 r. W pierwszym tygodniu uczestnicy spędzali aktywnie czas pod okiem p.Iwony Sienkiewicz-Drewa i p.Ilony Nowickiej a w drugim tygodniu pod opieką p.Anny Brożyny i p.Damiana Makarewicza.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach realizacji programu „Cukierki” prowadzonego przez p.Iwonę i p.Anię. Podczas zajęć uczestnicy uzyskali m.in. podstawowe informacje dotyczące środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, rozwijali umiejętność radzenia sobie z różnymi sytuacjami i problemami, kształtowali relacje rówieśnicze w grupie, dyskutowali o wadach i zaletach korzystania z Internetu.

Uczestnicy akcji „Zima w mieście” zostali również zapoznani i zobligowani do przestrzegania zasad i norm bezpieczeństwa i higieny podczas czasu spędzanego na terenie szkoły jak również w czasie wycieczek.

Każdego dnia były różnorodne atrakcje dla dzieci. Obydwie grupy odwiedziły kręgielnię w Ząbkach. Tam uczestnicy poznali zasady gry w kręgle, a następnie rywalizowali ze sobą w turnieju. Zabawa była udana! Spędzony tam czas umiliła nam konsumpcja przepysznej pizzy.

Oczywiście podczas „Zimy w mieście” nie mogło zabraknąć wyjazdu na lodowisko miejskie przy ulicy Stawowej. Tam dzieci uczyły się i doskonaliły umiejętność jazdy na łyżwach. Pomimo wielu upadków, uśmiech nie schodził z ust dzieci.

Zarówno w pierwszym jak i drugim tygodniu odbył się wyjazd do kina. Pierwsza grupa obejrzała projekcję filmu pt. „Sekretny świat kotów”. Z ciekawością wszyscy oglądali historię głównych bohaterów – kotka Oskara i jego kociego taty Kacpra. Wrażenia z obejrzanego filmu uczniowie przedstawili po powrocie w swoich pracach plastycznych. Druga zaś grupa była na filmie „O psie, który wrócił do domu”, który wywarł na nich ogromne emocje.

Podczas realizacji działań „Zimy w mieście” w drugim tygodniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Markach pt. „Wędrówki po starożytności – Egipt, Grecja, Rzym”. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa i pogłębienie wiedzy o krajach starożytnych. Druga grupa uczniów brała również udział w zajęciach zorganizowanych w Olimpik Park Fitness Klub gdzie pod okiem instruktora spędzili aktywnie czas, biorąc udział w zajęciach na trampolinach i poznając tajniki pracy instruktora zajęć klubu fitness.

Czas spędzany podczas zimowych zajęć w szkole był pełen atrakcji. Oczywiście oprócz wyjazdów dzieci aktywnie spędzały czas na terenie szkoły, korzystając z sali gimnastycznej. Szczególnie w pamięci zostały zajęcia prowadzone przez p.Damiana – gra w piłkę, hokeja, zbijaka...

Ostatniego dnia zajęć, wszyscy uczestnicy obydwu grup przygotowywali zdrowe kanapki i sałatki owocowe, by potem poczęstować nimi pracowników szkoły. Wspólna biesiada zakończyła się konsumpcją zdrowych dań oraz zabawami i tańcami przy muzyce.

Czas spędzony podczas akcji "Zima w mieście” (wraz z opiekunami) był fantastyczny. Na koniec, w ramach ewaluacji zajęć uczestnicy stwierdzili, że „było SUPER!!!, bo wiele się nauczyliśmy i bezpieczne spędziliśmy czas” wraz z p.Iwoną, p.Iloną, p.Anią i p.Damianem.

przyg. I.Sienkiewicz-Drewa

Zima w mieście 2019 ,