Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji zaplanowany był na dni od 7 do 11 października 2019. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją! Inspirowała nas do refleksji nad sposobami udzielania pomocy dzieciom w przezwyciężaniu trudności w nauce.

Program szkolnych obchodów ETŚD 2019 zachęcał uczniów do wykonywania różnorodnych zadań m.in. błyskawicznych sprawdzianów pisowni, uzupełnianek graficznych, dyktand, łamigłówek i krzyżówek, statków ortograficznych oraz ćwiczeń grafomotorycznych na dwie ręce. Chętni mogli uczestniczyć również w spacerach ortograficznych i ortotreningu. Dużym powodzeniem cieszyła się „strefa relaksu” podczas przerw na holu szkolnym.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami:

przyg. E.Szczepkowska