Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją, na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Ta wspaniała uroczystość odbyła się 24 stycznia. Na wstępie Pani wicedyrektor Anna Werelich przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci klas I - III przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnucząt. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w pomoc rodzicom przy ich wychowaniu.

Pani wicedyrektor przekazała podziękowania twórcom przestawienia oraz złożyła wszystkim przybyłym babciom i dziadkom z głębi serca płynące najserdeczniejsze życzenia, po czym wspólnie odśpiewano „100 lat”. Na koniec dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.

przyg. M.Tańska