05.11.2019 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, dlatego też przedszkolaki uczciły ten dzień, przebierając się za ulubionych bohaterów bajek, przenosząc się w bajkowy świat. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. W tym dniu przypominamy bajki, nieodzowny element dzieciństwa. Wybrana data 5 listopada nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

przyg. J.Sztegner