Dzień Języków Obcych

Dnia 19 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Tegoroczne spotkanie nauczyciele języka angielskiego i hiszpańskiego wraz z uczniami spędzili pod hasłem Festival of cooking. O tym, że wspólne posiłki łączą przekonaliśmy się wielokrotnie jednak Dzień Języków Obcych połączony z kulinarną podróżą po krajach anglojęzycznych to zupełna nowość! Była też to dobra okazja, aby przypomnieć uczniom, że język, którego na co dzień uczymy się w szkole może przydać się podczas podróży, o czym wspomniała Pani Dyrektor otwierając festiwal.

Uczniowie klas IV-VIII przygotowali stoiska z potrawami i składnikami charakterystycznymi dla krajów, w których posługuje się językiem angielskim lub hiszpańskim. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i wychowawców, stoiska prezentowały się świetnie, a potrawy – mniej lub bardziej skomplikowane - smakowały pysznie. Trzeba jednak podkreślić, że zamówienia przyjmowane były wyłącznie od tych uczniów, którzy wykorzystali swoje umiejętności językowe w grach i zagadkach przygotowanych przez klasy.

W czasie Dnia Języków Obcych mieliśmy okazję spróbować wielu przysmaków: specjałów kuchni hiszpańskiej, soczystych owoców z Portugalii, tradycyjnych meksykańskich tortilli, śniadania wprost z Wielkiej Brytanii, amerykańskich tostów z masłem orzechowym, greckich oliwek czy francuskich serów i wreszcie, na sam koniec, indyjskiej herbaty.

To był niezwykle przyjemny i smaczny dzień, który stał się również okazją, aby wspomnieć o Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego "100 English Proverbs" - przysłowia w języku angielskim. Tym samym prezentujemy zwycięzców i jeszcze raz gratulujemy!

I miejsce – Karol Deptuła (kl. VIII c)
II miejsce - Jakub Mleczko (kl. VIII c)
III miejsce - Małgorzata Odziemczyk (kl. VIII c)
IV miejsce – Julia Chalaba (kl. VII c)