W „Jabłuszkowym Królestwie”

17 października w naszym przedszkolu królowały JABŁKA. Dzieciom pięknie ubranym na czerwono, od rana towarzyszyły dobre humory. Tego dnia zdobywały one wiedzę na temat jabłek, rozwiązywały zagadki, rebusy i wykonywały prace plastyczne, dzięki którym nasz przedszkolny korytarz zmienił się w owocowy sad. Nie zabrakło jabłuszkowych smakołyków przygotowanych przez dzieci w postaci świeżego soku jabłkowego, sałatki z tartego jabłuszka, ciasteczek z dżemem jabłkowym. Wielką przyjemność dostarczyła przedszkolakom konsumpcja jabłkowych smakołyków dostarczonych przez kochanych rodziców: jabłkowe chipsy, musy, dżemy, rogaliki z nadzieniem z jabłek. To był dzień cudownie pachnący szarlotką, jabłkami i niezmiernie kolorowy.

przyg. E.Pszczoła