Wesołych Świąt! Nasze szkolne jasełka

W przedświąteczny piątek, 20 grudnia 2019 r., uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, aby w pełnym radości oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczestniczyć w jasełkowym przedstawieniu.

Młodzi aktorzy, uczniowie klas I – III, przedstawili prostą i ciepłą historię, która pięknie opowiadała o istocie i sensie świąt. Mały Beniamin wędrował do Betlejem, po drodze dzieląc się z potrzebującymi tym, co miał – jedzeniem, zabawką, ciepłym okryciem. Nasz szkolny i coraz liczniejszy chór pod kierunkiem pana Mariusza Piętki, zaśpiewał kilkanaście tradycyjnych kolęd. Wesoło i radośnie zabrzmiała na zakończenie piosenka „Feliz Navidad”, żywiołowo zaśpiewana przy akompaniamencie ukulele i saksofonu oraz głośnych oklasków. Wspólne odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych kolędy „Wśród nocnej ciszy” zakończyło spotkanie.

Panie wicedyrektor – p.Grażyna Dokurno i p.Anna Werelich podziękowały gorąco twórcom przedstawienia oraz złożyły świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Scenariusz jasełek i przygotowanie aktorów to zasługa pani Anny Gogolewskiej i ks. Sylwestra Szwajcy. Dekorację przygotowała pani Katarzyna Skłudzka.

przyg. E.Wójcik