Konkurs "Mniej plastiku - więcej zdrowia"

Dnia 27 września odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mniej plastiku – więcej zdrowia” organizowanym przez Wodociągi Mareckie. Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej klas I-III i IV -VIII.

W tym roku celem konkursu było ograniczenie zużycia plastiku w życiu codziennym w celu ochrony wód i przyrody, zmniejszanie zaśmiecania wód i oceanów oraz ograniczenie zużycia plastiku.

Każdy z nas może pomóc chronić naturę. Podstawą do tego jest informacja - jak to robić, ale przede wszystkim: gdzie występują problemy. I właśnie identyfikowanie zagrożeń dla środowiska jest celem działania nas samych. Dlatego też, uczestnicy konkursu plastycznego w prosty sposób pokazali jak ograniczyć plastik, wykonując prace plastyczne.

Według prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych, w 2050 roku w morzach będzie pływało więcej plastikowych butelek niż ryb. Plastikowa wyspa pokrywająca oceany nie przestaje rosnąć. Czy niebawem utworzy kolejny kontynent? Czy za trzydzieści lat na plaży zamiast muszelek będziemy zbierać zakrętki i foliowe torebki? O tym myślą Mareckie dzieci, które uczestniczyły w konkursie "Mniej plastiku – więcej zdrowia".

Jury nagrodziło i wyróżniło następujące prace. Oto lista osób nagrodzonych w konkursie.

Nagrody otrzymali:

I miejsce: Tymon Wiśniewski kl. Ia