Zespół Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
“Od siebie trzeba wymagać najwięcej.” Stefan Wyszyński


Światowy Dzień Piłki Nożnej

10 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Piłki Nożnej, który został ustanowiony przez ONZ. Piłka nożna dla wielu z nas to nie tylko zwykła gra, ale często także styl życia. Głównym celem Światowego Dnia Piłki Nożnej jest zjednoczenie całego środowiska piłkarskiego. W wielu państwach piłka nożna zajmuje pierwsze miejsce pod względem popularności wśród dyscyplin sportowych i gier zespołowych. Futbol to jedna z najstarszych gier w piłkę. To nie tylko prosta rozrywka, ale i odzwierciedlenie charakterów narodowych.

O popularności gry zdecydowała przede wszystkim jej uniwersalność i dostępność. Do gry w piłkę nożną nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, wystarczy piłka, wygodne buty i kawałek murawy. Pierwsze wzmianki o grze w piłkę pojawiają się w chińskich źródłach. Jednak pomysłodawcami gry w piłkę nożną, w takim kształcie jaki mamy dzisiaj byli Anglicy. Zaczęli oni grać w futbol w VIII wieku. Od 1900 roku piłka nożna jest jedną z dyscyplin olimpijskich.

W piątek 13 grudnia nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły, aby uczcić Światowy Dzień Piłki Nożnej, zorganizowali konkurs strzałów w poprzeczkę bramki z połowy sali gimnastycznej. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy 4-6 i klasy 7-8. Każda klasa miała wytypowac po 2 osoby, które przystąpią do rywalizacji. W kategorii klas 4-6 zwyciężył Daniel Gachewicz z klasy 6a, z klas 7-8 Filip Adamczyk z klasy 8b. Zwycięzcy otrzymali Vouchery na mecze piłkarskie Legii Warszawa. Serdecznie gratulujemy!

przyg. G.Wardęga