Pracownia językowa

Na początku roku szkolnego 2019/2020 na uczniów, rodziców oraz nauczycieli języków obcych czekała miła niespodzianka. W czasie przerwy wakacyjnej w naszej szkole twały prace nad nową pracownią językową. Sala numer 17 przeszła gruntowną metamorfozę, dzięki której zmieniło się nie tylko wnętrze, ale również same zajęcia językowe!

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu oraz stanowiskom uczniów wyposażonym w słuchawki można realizować szereg aktywności, które rozwijąją umiejętność słuchania i mówienia w języku angielskim. Pracownia posiada między innymi funkcje takie jak: tworzenie list uczniów oraz przypisywanie uczniów do poszczególnych stanowisk, konwersacje w parach lub dowolnie tworzonych grupach z możliwością rozmowy i podsłuchu przez nauczyciela, zgłaszanie problemów przez ucznia za pomocą przycisku bezpośrednio ze stanowiska, czy indywidualna regulacja głosu w słuchawkach. Pracownia została wyposażona w komfortowe krzesła oraz ławki ustwione w "podkowę", co daje możliwość efektywnego prowadzenia dyskusji w grupie. Poza tym zmieniło się też stanowisko nauczyciela – monitor wbudowany w blat biurka nie zasłania widoku na ekran multimedialny i tablicę, a schowane okablowanie zapewnia ład i porządek na stanowisku.

Pracownia cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, o czym świadczą poniższe komentarze i opinie:

Nowa pracownia jest niezastąpionym rozwiązaniem wspomagającym naukę języka angielskiego, koncentruje naszą uwagę i "zmusza" do ćwiczeń. (Igor, 7c)
Zajęcia w tej sali bardzo umilają mi pracę na lekcji. (Zuzia, 8c)
W sali znajduje się tablica multimedialna, z której często korzystamy. Krzesełka są wygodne i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to moja ulubiona sala w szkole. (Julka, 7c)
Uważam, że sala językowa jest wyjątkowa, a przede wszystkim nowoczesna. Słuchawki pomagają nam w nauce poprawnej wymowy. (Kornelia, 7c).

przyg. N.Jarzynka