O Konstytucji słów kilka

5 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych spotkali się z prawnikiem panem Danielem Chojnackim, członkiem Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Gość poprowadził warsztaty w ramach VII edycji Tygodnia Konstytucyjnego.

Celem projektu jest przybliżenie młodzieży treści najważniejszego dokumentu w państwie, zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Organizatorzy w przystępny i interesujący sposób pokazują, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane jest wśród młodych ludzi świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi.

Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski. Siódma edycja była rekordowa! Udział wzięło ponad 450 szkół i 750 prawników z całej Polski. W zajęciach na temat Konstytucji uczestniczyło blisko 32 000 uczniów.

przyg. A.Dokurno