Wycieczka do Argo City

W dniu 7 października klasa Va, Vc i VIc pod opieka p.G.Wardęga, p.M.Leszczyńska, p.A.Dembińska i p.E.Czublun wybrały się na wycieczkę klasową do Argo City na Święto Ziemniaka. Podczas wycieczki uczniowie poznali proces wykopywania ziemniaków. Dowiedzieli się, co to jest kartoflisko, czym się wykopuje ziemniaki oraz uzbrojone w motyki brały udział w zbieraniu ziemniaków. Jesienne wykopki zakończone były skosztowaniem pieczonych ziemniaków oraz kiełbaski. Ponadto na uczniów czekały następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa - tyrolka, połów drewnianych rybek, przeciąganie liny, osada Argosow oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Dla grup odwiedzających jesienią Argo City przygotowany były dodatkowy program. Wybraliśmy "Z dynią za Pan brat". Poznaliśmy dynie i sposoby jej wykorzystania. Obejrzeliśmy kompozycje dyniowe oraz wystawę "Jesienne Dary Natury". Każda grupa otrzymała w prezencie dynię.

przyg. G.Wardęga