Uczymy się pomagać- współpraca z Fundacją Bezdomniaki

Przez cały październik trwała zbiórka rzeczy dla potrzebujących zwierząt. Nasi uczniowie po raz kolejny okazali serce, swoją wrażliwość i zaangażowali się w zbiórkę.

W ramach nawiązanej współpracy z Fundacją Bezdomniaki w ostatnim czasie odbyły się spotkania dla uczniów z wolontariuszem fundacji. W dniach 22 i 26 listopada uczniowie z klas: 2a, 2b, 4b i 5a mieli możliwość dowiedzieć się na czym polega praca wolontariusza, w jaki sposób można pomóc porzuconym, błąkającym się zwierzętom. Otrzymali cenne wskazówki dotyczące kontaktów z obcymi zwierzętami, co oznacza żółta chusta przy obroży. Dowiedzieli się jak istotne jest czipowanie zwierząt. Poznali psa – suczkę Lady, uratowaną przez wolontariuszy fundacji.

Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia, dla klasy 8b i 8c, podczas którego uczniowie będą mogli dodatkowo dowiedzieć się jak można stać się wolontariuszem w fundacji.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Karpińskiej za spotkanie z uczniami i przeprowadzanie ciekawych, pouczających warsztatów.

przyg. A.Rzeczkowska