Zespół Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
“Od siebie trzeba wymagać najwięcej.” Stefan Wyszyński

Święto Odzyskania Niepodległości

102 rocznica odzyskania Niepodległości to okazja do wspomnień o Bohaterach, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Większości Tych osób nie ma już pośród nas, ale pozostała pamięć o Nich i o Ich czynach. Pielęgnujemy Ją, chronimy i szanujemy na różne sposoby: wspominamy, tworzymy miejsca pamięci, stawiamy pomniki, śpiewamy pieśni, ale nade wszystko doceniamy w codziennym życiu.

Piękny wyraz tej postawy dają dziś lekarze i ratownicy, którzy dniem i nocą walczą o nasze zdrowie i życie. To współcześni Bohaterowie, spadkobiercy Bohaterów sprzed stu dwóch lat – SKŁADAMY IM WSZYSTKIM HOŁD!!!

Chcemy się od Nich uczyć. Chcemy także przypominać o Ich heroizmie i poświęceniu. Wyrazem naszych uczuć jest koncert pieśni patriotycznych, na który serdecznie zapraszamy do naszej świetlicowej TV EMA.

Uczniowie

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje naszym młodym Debiutantom za gotowość, odwagę i żywe zaangażowanie w tworzeniu tego programu. Dziękujemy także Rodzicom za wsparcie swoich Pociech w tych poczynaniach.

Opiekunowie projektu:

Elwira Semkowicz
Martyna Sokołowska
Aleksandra Woińska

przyg. E.Semkowicz