Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie objęci opieką świetlicy szkolnej wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchody odbyły się 9 lutego 2021, a celem było inicjowanie i propagowanie działań mających na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży możliwości bezpiecznego i pozytywnego korzystania z dostępu do zasobów internetowych. W tym roku hasło akcji "Działajmy razem!" ma szczególny wydźwięk, gdyż zaznacza wspólny wysiłek dorosłych - rodziców i profesjonalistów oraz dzieci i młodzieży, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas trudnych czasów pandemii i intensywnego korzystania z sieci. W świetlicy szkolnej została wykonana gazetka ścienna na temat bezpieczeństwa w sieci. Przeprowadzone zostały zajęcia tematyczne, w które aktywnie włączyły się dzieci. W czasie dyskusji zwrócono uwagę: jak korzystać w bezpieczny i pozytywny sposób z zasobów sieci, ale również jakie mogą być negatywne skutki długotrwałego korzystania z internetu dla zdrowia. Odbyła się również projekcja filmów: "sieciaki.pl - zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Chroń swoją prywatność" i "Owce w sieci" zapobiegające negatywnym skutkom korzystania z nowych technologii.

przyg. A.Bartosiak

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodziliśmy 9 lutego.

Zapraszamy do pobrania i rozwiązania krzyżówki z hasłami na temat bezpieczeństwa w sieci oraz rozwiązania quizu Eduelo dla uczniów z klas IV-VIII.
Życzymy powodzenia!

Krzyżówka