Światowy Dzień Tolerancji

Jak co roku 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

W tym dniu rozmawialiśmy nie tylko o tolerancji w stosunku do ludzi innego koloru skóry, niepełnosprawności, czy innego wyznania, ale poruszyliśmy wszystkie aspekty z tym związane. W ten sposób uczniowie zauważyli, że obok siebie żyją ludzie wielu kultur, z różnymi poglądami, a wyznawane przez nich wartości nie są ani gorsze, ani lepsze – po prostu inne. Dzieci doskonale wiedziały, że czasem niewiele trzeba, wystarczy uśmiech, chwila rozmowy, niekiedy wystarczy po prostu być obok i w razie potrzeby wyciągnąć pomocną dłoń.

Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych ludzi, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy osób o innych poglądach.

A tak tolerancję przedstawili uczniowie klasy 3a w swoich pracach.

przyg. A.Rzeczkowska