Dzień Ziemi

Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi - najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. W związku z tym, iż był to czas, gdy uczniowie pracowali zdalnie zachęcaliśmy ich do włączenia się w te obchody indywidualnie.

Dzień Ziemi w tym roku był celebrowany w zupełnie inny sposób. Nasi uczniowie wyszli ze swoich domów i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, jak również w najbliższe im okolice. Poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nich ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Warto również wspomnieć, iż starsi uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą ekologiczną i rozwiązać przygotowany przez p.Iwonę Karsznię-Trusiak test. Wszyscy mieli okazję zrobić zdjęcia i podzielić się nimi ze swoimi nauczycielami.

Efekty akcji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Ilość zdjęć, która do nas spłynęła okazała się ogromna i bardzo różnorodna. Cieszymy się bardzo, że dzieciaki - te starsze i młodsze - z takim zaangażowaniem podeszły do indywidualnych obchodów Dnia Ziemi. Zdjęcia, które otrzymaliśmy zostały umieszczone w prezentacji, którą możecie obejrzeć.

Drodzy Uczniowie! Dziękujemy raz jeszcze za aktywność i zaangażowanie w to, by Matka Ziemia była czystsza i piękniejsza. Bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe

przyg. K.Pakieła

Dzień Ziemi - prezentacja