Niecodzienna lekcja języka angielskiego

W marcu klasa 6A wzięła udział w interaktywnej lekcji z native speakerem w ramach projektu Big Live Lessons przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, średnich i ich nauczycieli. Ze względu na lockdown i naukę zdalną każdy z uczniów logował się sam, z domu na platformę Zoom i uczestniczył w lekcji. Oprócz uczniów z różnych szkół w Polsce brali udział także uczniowie ze Słowacji.

Temat lekcji to: Technobabble: How Transport Will Change in the Future (Jaki zmienią środki transportu w przyszłości?). Na początku uczniowie przypomnieli sobie nazwy różnych środków transportu, przyjrzeli się już doskonale znanym wynalazkom, obejrzeli ciekawy filmik z serii BBC o samochodach przyszłości. Była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Uczniowie brali także udział w dyskusji za pomocą strony Mentimeter, gdzie wyrażali swoje zdanie o zaletach i wadach samochodów przyszłości, zdalnych – bez kierowcy.

Lekcję poprowadziła Vanessa Hartson-Walker, która jest doświadczonym nauczycielem, trenerem i pomimo trudnych warunków oraz lekcji na odległość potrafiła zainteresować tematem zajęć.

Myślę, że jest to niezapomniane doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. To także dodatkowa motywacja do nauki języka.

przyg. S.Bekier