Bezpłatne zajęcia na platformie e-learningowej przygotowujące do egzaminów

25-27 maja – te daty znają na pamięć nasi ósmoklasiści. To termin ich egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Punktacja z egzaminu będzie mieć potem wpływ na wybór szkoły ponadpodstawowej. Chcemy więc dodatkowo pomóc uczniom publicznych, mareckich szkół podstawowych w uzyskaniu jak najlepszych wyników. Dlatego w tych nietypowych dla polskiej edukacji czasach zdecydowaliśmy się udostępnić im bezpłatny dostęp do Platformy Lecturus Junior, udostępniającej w formie webinariów zajęcia przygotowujące do egzaminów.

Po jednym razie w tygodniu, między godz. 18.00 a 19.00 na platformie internetowej odbywają się lekcje polskiego, matematyki i języka angielskiego. Te, które już się odbyły, można odtworzyć o dowolnej porze. Zajęcia będą prowadzone do maja tego roku. Prowadzą je m.in. laureaci konkursu na Nauczyciela Roku i twórcy programów edukacyjnych. Do udziału w nich zachęcają nie tylko omówieniem kluczowych tematów egzaminacyjnych, ale również obietnicą, że nauka jest po prostu fajna. W przyszłym tygodniu ósmoklasiści otrzymają od szkół kody dostępu, które umożliwią im wejście na platformę learningową. A ja będę trzymać kciuki za ich efekty ich pracy, które poznamy w rekrutacji do szkół średnich.

Burmistrz Miasta Marki