Zeszyt online

Uczniowie naszej szkoły korzystają z projektu Politechniki Warszawskiej – „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”. Podstawą tego projektu jest zeszyt.online. Jest to system oparty na sztucznej inteligencji, wspierający naukę matematyki.

Zeszyt.online to innowacyjny system, który dzięki sztucznej inteligencji dostosowuje poziom trudności zadań do wiedzy konkretnego ucznia. W ten sposób dzieci, które dobrze opanowały dany materiał, otrzymują ćwiczenia będące dla nich wyzwaniem. A uczniowie mający z matematyką problemy, mogą szybko poznać ich przyczynę i nadrobić zaległości.

Co ważne, system nie podaje od razu gotowych rozwiązań, tylko tak prowadzi użytkownika, by ten samodzielnie był w stanie udzielić właściwej odpowiedzi.

Nad zeszytem.online od kilku lat pracuje zespół naukowców Politechniki Warszawskiej, głównie z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. System jest wciąż udoskonalany. Twórcy chcieliby, by docelowo korzystali z niego uczniowie z całej Polski.

Więcej na: https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Przelom-w-nauczaniu-matematyki

przyg. A.Dembińska