BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach tworzy wraz z Filią Biblioteki Publicznej Miasta Marki jeden organizm - Bibliotekę w Strudze. Biblioteka w Strudze to jeden wspólny lokal oraz jeden połączony księgozbiór, z którego mogą korzystać uczniowie, ich Rodzice i Dziadkowie. Biblioteka w Strudze to biblioteka rodzinna.

Nasi czytelnicy wybierali książki na ferie.

Czas pracy

Biblioteka w Strudze zaprasza i czeka na Czytelników:
  • Poniedziałek - 8.00 - 18.00
  • Wtorek - 8.00 - 18.00
  • Środa - 8.00 - 15.00
  • Czwartek - 8.00 - 18.00
  • Piątek - 8.00 - 18.00

Lokal

Biblioteka zajmuje trzy pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 120 m2:
  • Wypożyczalnia literatury pięknej
  • Wypożyczalnia literatury popularno naukowej
  • Czytelnia z pracownią multimedialną

Wyposażenie czytelni

• Telewizor;
  • Magnetowid;
  • Odtwarzacz DVD;
  • Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego EFS (4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu + urządzenie wielofunkcyjne);
  • Internetowe Centrum Koła Przedsiębiorczości (5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu)

Księgozbiór

Księgozbiór Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach tworzony jest od września 1999 r., czyli od momentu powstania Gimnazjum Nr 2.

Księgozbiór Biblioteki w Strudze obejmuje literaturę piękną dla dzieci, literaturę piękną dla dorosłych, literaturę naukową, literaturę popularno-naukową, zbiory specjalne.

Prenumerata czasopism

• Biblioteka w Szkole;
  • Biologia w Szkole;
  • Fizyka w Szkole;
  • Chemia w Szkole;
  • Geografia w Szkole;
  • Matematyka;
  • Wszystko dla Szkoły;
  • Życie Szkoły;
  • Komputer Świat;
  • Młody Technik;
  • National Geographic;
  • Poznaj Świat;
  • Mówią Wieki;
  • Victor Junior;
  • Victor Gimnazjalista;
  • Cogito

Podręczniki szkolne

W Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkól Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach uczniowie mają możliwość wypożyczenia podręczników na cały rok szkolny. Z tej formy pomocy korzysta ok. 65 uczniów w każdym roku szkolnym.