"Cuenta cuentos" – INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Tytuł innowacji: "Cuenta cuentos"
Autor: Ewelina Pawlikowska

Jak mówi chińskie przysłowie "Lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć" celem innowacji jest nauka przez obrazy. Uczniowie uczą się oglądając i słuchając opowiadania, bajki i piosenki. Uczą się bawiąc, niektórzy tańczą inni śpiewają ale są i tacy, którzy wolą tradycyjnie siedzieć w ławce. Stąd też tytuł innowacji: "Cuenta cuentos". Cuenta cuentos to osoba, która zawodowo zajmuje się opowiadaniem bajek.

To co najważniejsze w tych zajęciach to widzieć, słuchać i mówić. Naśladować postaci z bajek, mówić tak jak one, śmiać się kiedy się śmieją i "płakać" kiedy płaczą.

W tym roku naśladowaliśmy już Timona i Pumbę z "Króla Lwa", którzy nauczyli nas pozytywnego myślenia, śpiewaliśmy "Hakuna Matata", poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące sawannę i nie tylko, wiemy też jak w prosty sposób opisać te zwierzęta. Nauczyliśmy się też części ciała i potrafimy już "narzekać", gdy coś nas boli. W nauce narzekania pomógł nam osiołek z piosenki "A mi burro le duele la cabeza".

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 w zajęciach z innowacji pedagogicznej z języka hiszpańskiego bierze udział klasa 1d gimnazjum. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, we wtorki o godz. 7.10 oraz w czwartki o godz. 15.15.

W związku z tym, że żadne słowa nie przebiją obrazu zapraszamy Was do obejrzenia kilku zdjęć z zajęć z innowacji z języka hiszpańskiego.

przyg. E.Pawlikowska