INNOWACJA - JĘZYK ANGIELSKI

Tytuł innowacji: English Bookworms
Autor: Natasza Jarzynka

W roku szkolnym 2020/2021 wprowadzona została innowacja z języka angielskiego pod nazwą English Bookworms dla klasy VIII. Nasza innowacja to doskonałe miejsce dla uczniów, którzy są zainteresowani czytaniem w języku angielskim oraz dla tych, którzy przygodę z literaturą anglojęzyczną dopiero zaczynają.

Dzięki dodatkowym zajęciom chcemy przede wszystkim promować czytelnictwo literatury anglojęzycznej. Uczniowie klasy VIII mają możliwość rozwijać swoje zdolności językowe oraz brać udział w aktywnościach, które odpowiadają ich zainteresowaniom. Celem innowacji jest również praca zespołowa w przyjaznej atmosferze, a także budowanie dobrych relacji i wzajemnego wsparcia podczas nauki języka.

Dotychczas udało się nam zrealizować następujące treści i zadania:

• Podczas pierwszego spotkania odwiedziliśmy szkolną bibliotekę i z pomocą pani Uli przejrzeliśmy zbiór książek w języku angielskim. Lektury poziomowane, bajki, biografie, si-fi - wybór jest duży. Niektórzy uczniowie byli zaskoczeni, że w naszej szkole można wypożyczyć książki anglojęzyczne.
  • Przygotowaliśmy krótkie recenzje zachęcające do przeczytania wybranych książek w języku angielskim ze szkolnej biblioteki, które zaprezentujemy na szkolnych korytarzach.
  • Zmieniliśmy wystrój sali nr 14 – mamy tam teraz więcej brytyjskich i amerykańskich akcentów; zadbaliśmy też o gazetkę językową - stworzyliśmy miejsce na angielskie wyrażenie lub słówko tygodnia, czyli word of the week, które zmieniamy raz w tygodniu.
  • Ponadto czytaliśmy wspólnie fragmenty wybranych książek w języku angielskim i krótko o nich dyskutowaliśmy.

W następnych tygodniach chcemy podjąć kolejne ciekawe aktywności związane z czytaniem w języku angielskim oraz zachęcać innych do podjęcia takiego wyzwania. Mamy nadzieję, że wzbogacimy nasze słownictwo, a napisanie recenzji czy opowiadania w języku angielskim nie będzie dla nas problemem.

przyg. N.Jarzynka