INNOWACJA - JĘZYK ANGIELSKI

Tytuł innowacji: Let’s Explore British Culture
Autor: Sylwia Bekier

Na zajęcia uczęszczali uczniowie z klasy 6a. Początkowo zajęcia odbywały się zdalnie, ale taka forma okazała się nie tylko przydatna i praktyczna, ale również efektywna. Korzystaliśmy często z materiałów autentycznych – filmów, seriali, nagrań. Wykorzystywaliśmy aplikacje i strony internetowe z quizami, np. Kahoot!, wordwall itp. Głównym celem było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, w szczególności mówienia w sprzyjającej i przyjaznej atmosferze oraz pogłębienie wiedzy nt. Wlk. Brytanii, wzbudzenie zainteresowania aspektami kulturowymi.

Uczniowie mieli okazję poznać:

• podstawowe informacje dot. Wlk. Brytanii i Zjednoczonego Królestwa – kraje wchodzące w ich skład, symbole narodowe;
  • znane postaci – piosenkarze, aktorzy, pisarze itp.;
  • miejsca warte odwiedzenia;
  • humor angielski;
  • kuchnię brytyjską;
  • różnice kulturowe;
  • rodzinę królewską;