Zespół Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
“Od siebie trzeba wymagać najwięcej.” Stefan Wyszyński


Samorząd Szkolny

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO,ROK SZKOLNY 2020/2021


WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020/2021

Dnia 28 września 2020 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Oddano 233 głosy, w tym 12 nieważnych. W wyniku tajnego powszechnego głosowania wyłoniona została Rada Samorządu, do której składu wybrani zostali następujący uczniowie:

 • Maja Niewiadomska - kl. 7a
 • Artur Romaniuk - kl. 8b
 • Martyna Kowalska – kl. 7b
 • Lena Kochanowska – kl. 8c
 • Julia Żbikowska – kl. 8b

Nowym członkom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

przyg. M.Leszczyńska


ROK SZKOLNY 2019/2020


WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2019/2020

Jak co roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zostały one poprzedzone barwną kampanią wyborczą prowadzoną przez każdego z kandydatów. W wyniku tajnego powszechnego głosowania wyłoniona została Rada Samorządu, do której składu wybrani zostali następujący uczniowie:

 1. Aleksandra Rytel-Andrianik
 2. Aleksandra Lipka
 3. Zuzanna Janusz
 4. Dawid Roguski
 5. Dominik Przybylski

Tuż po wyborach Rada Samorządu wzięła się ostro do pracy. Na pierwszym zebraniu wraz z opiekunami samorządu – p.Patrycją Gutowską i p.Magdaleną Leszczyńską ustalono plan pracy na rok szklony 2019/2020. Uczniowie są pełni zapału, zaangażowania i bardzo kreatywni. Pierwsza akcja samorządu już za nami. W ramach Światowego Dnia Kundelka urządziliśmy zbiórkę karmy, zabawek, kocy i innych fantów dla psiaków mieszkających w schronisku. Nasi uczniowie podjęli się również trudnego zadania znalezienia domu dla podopiecznych schroniska. Trzymajmy kciuki, aby akcja zakończyła się sukcesem.

Natomiast w sobotę (09.11) trzy uczennice wraz z paniami Gutowską i Leszczyńską udały się do schroniska, aby przekazać zebrane dary oraz wyprowadzić psiaki na spacer. Radości było co niemiara, zarówno ze strony wyprowadzających, jak i wyprowadzanych. Miejmy nadzieję, że i pozostali uczniowie naszej szkoły zaangażują się w tą akcję.

przyg. M.Leszczyńska


ROK SZKOLNY 2018/2019


Święto Samorządu Uczniowskiego

Dnia 12 czerwca w Naszej Szkole miało miejsce święto Samorządu Uczniowskiego. W tym roku w nieco innej konwencji spotkaliśmy się by podsumować rok naszej pracy, docenić zaangażowanie...

więcej

Młodzieżowa Sesja Rady Miasta

W dniu 3 czerwca odbyła się w Urzędzie Miasta Marki Młodzieżowa Sesja Rady Miasta pod hasłem "Od 15 lat zjednoczeni w różnorodności", czyli w jaki sposób zmieniło się życie Polaków, dzięki członkostwu w Unii Europejskiej - bilans zysków i strat. Troje uczniów godnie reprezentowało Zespół Szkół nr 2 podczas obrad. Serdecznie dziękujemy Patrycji Stefankowskiej, Krystianowi Woźniakowi i Adrianowi Farionowi oraz nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie się do wystąpienia.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku przywitaliśmy w dobrych nastrojach i... odpowiednich strojach:-) Uczniowie w dużej mierze odpowiedzieli na apel, by swój ubiór wzbogacić o zielone lub/i kwieciste akcenty. Do akcji włączyli się również nauczyciele. Teraz już tylko czekamy na gościa honorowego... wiosno przybywaj :-)

Tłusty czwartek

W tym roku tłusty czwartek był w naszej Szkole świętowany na bogato! Oprócz tego, co przygotowane zostało w poszczególnych klasach, Samorząd wraz z Radą Rodziców sprawił ogromną niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku dla wszystkich... ten dzień będziemy dobrze i długo wspominać:-) Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Dzień Języka Ojczystego

W dniu 21 lutego Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką szkoą zainicjowali obchody Dnia Języka Ojczystego. W różnych miejscach Szkoły pojawiły się plakaty z cytatami poetów i pisarzy, a na stolikach i parapetach na naszych uczniów czekały książki, by urozmaicić przerwy dzisiejszego dnia.

Karnawałowa dyskoteka

W dniu 20-tego lutego odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego karnawałowa dyskoteka. Uczestnicy prezentowali swoje piękne stroje i dobre humory. Samorząd chciałby szczególnie podziękować za zaangażowanie i ratowanie z opresji drobnych problemów technicznych DJ Szymonowi oraz jego koleżankom.

Crazy Fridays

W dniu 15 lutego w ramach Crazy Fridays zaproponowaliśmy koleżankom i kolegom, by dołączyli do obchodów i tym razem przybyli do szkoły w... piżamach:-) W efekcie wielu z nas pewnie mogło pospać chwilkę dłużej... :-)

Poczta Walentynkowa

Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na szkolnym holu została ustawiona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom podczas lekcji. Ten dzień był bardzo ekscytujący, pełny wrażeń, zabawny i oczywiście pełny miłości, gdzie smutek prawie nie gościł w sercach uczniów, za to miłość w dużym stopniu ogarniała wszystkich.

Dzień muchy i krawatu

W dniu 4 stycznia 2019 r. odbył się dzień tematyczny pod hasłem „mucha i krawat”. W tym dniu uczniowie mieli za zadanie dodać do swojego ubioru ten niecodzienny element. Tego dnia w szkole królowały różnorakie kolorowe muchy i krawaty, w nasze świętowanie zaangażowali się również najmniejsi uczniowie.

Dzień świątecznego nakrycia głowy

Dnia 21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się dzień tematyczny na świąteczne nakrycie głowy. Większość uczniów włączyła się w naszą akcję i ubrała najróżniejsze, a zarazem ciekawe czapki, spinki i wstążki świąteczne aby jak najbardziej dostosować się do świątecznej atmosfery. W zabawie wzięli udział także nauczyciele, którzy nie zawsze aktywnie uczestniczą w takich zabawach.

Konkurs na "Najładniejszą dekorację świąteczną w sali lekcyjnej"

Dnia 18 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się ocenianie sal ozdobionych dekoracjami świątecznymi. Samorząd uczniowski chodził po salach i uważnie przyglądał się jak zostały one udekorowane. Był oceniany wkład pracy uczniów poszczególnych klas i przede wszystkim kreatywność. Po zastanowieniu, samorząd wybrał salę nr 16. Gratulujemy!

Wyniki Konkursu na "Najładniejszą dekorację świąteczną w sali lekcyjnej"
I miejsce sala nr 16 klasy 5a i 7b
II miejsce sala nr 26 klasy IIIa i IIIe
III miejsce sala nr 6 klasy 3b i 4b
Gratulujemy zwycięzcom!

Dzień kocyka

Dnia 14 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień kocyka. Gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej mogli przynieść swoje własne koce i się nimi opatulać na lekcjach i przerwach. Dzień ten cieszył się dużym zainteresowaniem.

Kiermasz Świąteczny

We wtorek i środę (11-12.12.2018 r.) odbył się kiermasz świąteczny.
Kwota, która została zebrana podczas niego została przekazana za pośrednictwem rady rodziców dla uczniów naszej szkoły potrzebujących wsparcia.
Podczas kiermaszu można było zakupić piękne ozdoby świąteczne, a także zjeść kawałek ciasta do kawy czy herbaty. W kiermaszu aktywnie uczestniczyli nie tylko rodzice naszych uczniów, ale także nauczyciele.
W cały kiermasz zaangażował się samorząd szkolny i przedstawiciele klas VII-VIII, a także III klas gimnazjum.

Dzień białych skarpetek

W dniu 30 listopada w naszej szkole świętowaliśmy dzień białych skarpetek. Zachęcaliśmy do dołączenia się do akcji uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły...! Świętuj z nami, załóż białe skarpetki :-)

Wróżby andrzejkowe

W dniu 28 listopada uczennice szóstej klasy zapoznawały z obyczajami andrzejkowymi swoich młodszych kolegów.

Dyskoteka Andrzejkowa

W dniu 27 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów na dyskotekę, której celem była integracja oraz dobra zabawa. Miło spędziliśmy czas przy muzyce przez blisko trzy godziny. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Dzień Pluszowego Misia

23 listopada w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia; podczas dwóch długich przerw uczniowie przy muzyce spędzali miło czas, tańczyli i prezentowali swoje maskotki.

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony był światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień. Samorząd Uczniowski włączył się do jego obchodów poprzez obdarowanie każdego ucznia i nauczyciela uśmiechniętą buźką, która przypięta do bluzki miała przypominać o szczególnym charakterze tego dnia.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tymi obchodami samorząd uczniowski również dołączył do obchodów poprzez pomoc w przygotowaniach uroczystego apelu, a także tablice tematyczne.

Spotkanie z panią Dyrektor

Dnia 25 października 2018 r. odbyło się pierwsze zebranie nowo wybranej Rady SU z Panią Dyrektor Elżbietą Piszcz. Uczniowie na tym spotkaniu zaprezentowali swoje plany i pomysły na rok szkolny 2018/19.
Pani Dyrektor chętnie z nami się spotkała jak również rozważyła nasze pomysły. Na spotkaniu byli obecni wszyscy przedstawiciele samorządu oraz nasze opiekunki p.Borowik i p.Zień.


WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018/2019

Opiekunowie Samorządu szkolnego, Pani Magdalena Borowik i Pani Małgorzata Zień mają przyjemność poinformować o wynikach wyborów, jakie odbyły się w naszej szkole. Zgodnie z chęcią szerzenia idei samorządności i wdrażania naszych uczniów w zasady życia społecznego, Rada Samorządu została wyłoniona w wyniku głosowania. Wcześniej poprzedzone ono było prezentacją kandydatów podczas apelu, a o szczegółowym programie każdego z nich, można było wyczytać z plakatów wyborczych umieszczanych na gazetkach szkolnych.

Oto wyniki:

Rada Samorządu Gimnazjum nr 2

 1. Aleksandra Skibniewska
 2. Julia Zielińska
 3. Natalia Korsak
 4. Julita Jaśniewicz
 5. Roksana Gryczka

Rada Samorządu Szkoła Podstawowa nr 5

 1. Krystian Woźniak
 2. Kamila Kochanowska
 3. Aleksandra Lipka
 4. Natalia Stefankowska
 5. Zuzanna Janusz

Przewodniczącymi rad zostali: Aleksandra Skibniewska oraz Krystian Woźniak.

Serdecznie gratulujemy!

przyg. M.BorowikROK SZKOLNY 2016/2017WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2016/2017

W dn. 30.09.2016r. w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach odbyły się wybory nowego składu Samorządu Uczniowskiego. Poza swoimi przedstawicielami, uczniowie skorzystali również z możliwości wyboru opiekuna samorządu.

Po spotkaniu nowego samorządu w dn. 13.10.2016r. odbył się pierwszy apel – organizacyjny.

Oficjalnie podano wyniki wyborów i przedstawiono skład samorządu.

Szkoła Podstawowa

 1. Kamila Kochanowska
 2. Gabriela Dłużyńska
 3. Maria Pietrucha
 4. Mikołaj Jaroń
 5. Dawid Roguski
 6. Karol Zarzycki
 7. OPIEKUN: p.Damian Makarewicz

Gimnazjum

 1. Dawid Soliło
 2. Liwia Pietrucha
 3. Jan Wojda
 4. Szymon Giera
 5. Jakub Wysocki
 6. OPIEKUN: p.Magdalena Leszczyńska

Podczas apelu samorząd przedstawił krótko swój plan pracy na rok szkolny 2016/2017. Oprócz kontynuowania dotychczasowych działań SU, podjętych zostanie również kilka nowych inicjatyw, np.: "Crazy Friday", "The Box of Dreams".

Społeczność uczniowska została zaproszona do współpracy i zaangażowania w podejmowane przez samorząd inicjatywy.

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej na ręce pani dyrektor złożono kwiaty i laurkę z życzeniami sukcesów w pracy.

Apel zakończył się piosenką na cześć nauczycieli, zaśpiewaną przez naszą koleżankę Liwię.

przyg. M.LeszczyńskaROK SZKOLNY 2015/2016WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2015/2016

1 października 2015 r. odbyły się w naszej Szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego:

Szkoła Podstawowa

 1. Karol Rostkowski (Vb) – przewodniczący
 2. Julia Rytel-Andrianik (VIa) – zastępca
 3. Natalia Poreda (Va)
 4. Krystian Kurlanda (IVa)
 5. Stanisław Chaciński (IVa)
 6. Marcin Grzywiński (VIb)

Gimnazjum

 1. Dawid Przybysz (IIIi) – przewodniczący
 2. Liwia Pietrucha (IIa) – zastępca
 3. Katarzyna Kapuścińska (IIb)
 4. Małgorzata Gola (IIIa)
 5. Gabriel Giera (IIIa)

przyg. E.Jałosińska i M.ZieńROK SZKOLNY 2014/2015WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2014/2015

Dnia 26 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziły trzy spotkania robocze, podczas których uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zastanawiali się, po co w szkole jest samorząd i jak usprawnić jego pracę, by jak najbardziej spełniał oczekiwania społeczności szkolnej.

Wnioski z debaty młodzież przedstawiła na spotkaniu z Burmistrzem Miasta Marki, p.Januszem Werczyńskim, na którym obecni byli również: radna Miasta Marki, p.Urszula Paszkiewicz, dyrektor naszej szkoły, p.Elżbieta Piszcz, delegacje wszystkich klas obu szkół oraz kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Spotkania z Burmistrzem Miasta to w naszej szkole długoletnia tradycja. Odbywają się one w ramach programu „Samorządni”, przybliżającego uczniom podstawowe zasady demokracji.

W ramach kampanii wyborczej kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego przedstawili podczas spotkania siebie, swoje programy i hasła wyborcze.

Następnie p.Burmistrz opowiedział uczniom o celach i zadaniach samorządu lokalnego, przedstawił kulisy kampanii wyborczej: jak traktować i oceniać obietnice wyborcze, na co zwracać uwagę w programie i prezentacji kandydata, na którego chce się oddać głos.

Serię pytań do p.Burmistrza rozpoczęło pytanie, czy w nadchodzących wyborach p.Burmistrz będzie ponownie starał się o stanowisko włodarza naszego miasta. Z satysfakcją przyjęliśmy informację, że to właśnie w naszej szkole padła oficjalna publiczna deklaracja p.Burmistrza o kandydowaniu w zbliżających się, listopadowych wyborach samorządowych.

Z zadowoleniem p.Burmistrz przyjął naszą informację, że po raz pierwszy od dziesięciu lat nie padnie tradycyjne pytanie o boisko przy naszej szkole, gdyż w październiku spodziewamy się otwarcia nowego, wspaniałego obiektu!!!

Życząc powodzenia w wyborach p.Burmistrzowi i p.Paszkiewicz już zaprosiliśmy naszych gości na przyszłoroczne spotkanie.

Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego:

Szkoła Podstawowa

 1. Ludwika Moczulska
 2. Karolina Paszkiewicz
 3. Karina Baczewska
 4. Karol Rostkowski
 5. Cezary Dwornikiewicz

Gimnazjum

 1. Zuzanna Pietrucha
 2. Dawid Skóra
 3. Adrianna Sokołowska
 4. Małgorzata Gola
 5. Eryka Korczak

przyg. E.Jałosińska i M.Zień


Święto Samorządu Uczniowskiego – Gimnazjum

Dnia 12 lutego 2015 roku odbyło się Święto Samorządu Uczniowskiego.
Impreza składała się z czterech punktów:

 1. Belfordery 2015 czyli dyplomy przyznawane nauczycielom przez uczniów w różnych kategoriach podczas powszechnego głosowania.
  Wyniki:
  • Najbardziej wymagający nauczyciel – p.Elena Czublun
  • Nauczyciel, który ma największą wiedzę i lubi się nią dzielić – p.Katarzyna Czarnota-Myca
  • Nauczyciel, który nie szczędzi dobrych słów, pochwał, zachęt – Mocodawca Roku – p.Hubert Poduch
  • Nauczyciel – Przyjaciel Młodzieży – p.Hubert Poduch
  • Nauczycielka z klasą (uroda i styl) – p.Katarzyna Skłudzka
  • Nauczyciel (mężczyzna) z klasą (prezencja i styl) – p.Hubert Poduch
 2. MISS i MISTER Szkoły wybrani w powszechnym głosowaniu:
  MISS Szkoły – Wiktoria Paciorek kl. IIIa
  MISTER Szkoły – Cezary Kozłowski kl. IIIa
 3. Walentynkowy Król i Królowa, czyli uczniowie, którzy otrzymali najwięcej Walentynek
  Walentynkowa Królowa – Zuzanna Pietrucha kl. IIIa
  Walentynkowy Król – Jan Wojda kl. Ic
  Po dekoracji Walentynkowej Pary Królewskiej gimnazjaliści otrzymali kartki Walentynkowe.
 4. Klasowe Karaoke
  Święto Samorządu Uczniowskiego zakończyło wspólne śpiewanie, czyli klasowe Karaoke. Z braku czasu i chęci uczestników (co nas zaskoczyło!) w karaoke wzięły udział tylko cztery klasy. Specjalne gratulacje za brawurowy występ dla klasy IIIb z solistami: Rafałem Meluchem i Dawidem Skórą i dla całej klasy IIIa, która pokazała, jak można się bawić! W przyszłym roku musimy chyba wymyśleć jakąś inną formę klasowych występów, żeby każda klasa miała szansę pokazać się z innej, rozrywkowej strony.

Święto Samorządu Uczniowskiego zakończyło się po południu dyskoteką karnawałową.

Organizatorzy serdecznie dziękują:
- prowadzącym: Julii Klimek, Wiktorii Paciorek oraz Zuzannie Pietrucha;
- klasie Ia za rozdanie Belforderów (szczególnie zasłużyli się: Liwia Pietrucha, Zuzia Rudzińska, Wiktoria Kot, Weronika Ryszkiewicz, Basia Krawiecka i Dominik Pucia);
- obsłudze sprzętu: Rafałowi Meluchowi i Dawidowi Skórze;
- Małgorzacie Goli oraz Adriannie Sokołowskiej, które przeprowadziły głosowania, podliczyły wszystko, opracowały wyniki i rozdały Walentynki.

przyg. E.Jałosińska, K.Czarnota-Myca
Święto Samorządu Uczniowskiego – Szkoła Podstawowa

Dnia 12 lutego 2015 roku odbyło się w naszej szkole Święto Samorządu Uczniowskiego.
Impreza składała się z czterech części: Walentynkowy Król i Królowa, Belfordery 2015, Miss i Mister Szkoły oraz klasowe występy artystyczne.
Święto Samorządu poprowadziły: Ludwika Moczulska i Natalia Popławska.

Belfordery to nagrody przyznawane nauczycielom w różnych kategoriach podczas głosowania, w którym biorą udział wszyscy uczniowie.

Belfordery 2015 – wyniki:

 • Najbardziej wymagający nauczyciel – p. Anna Werelich
 • Nauczyciel, który ma największą wiedzę i lubi się nią dzielić – p. Ewa Wójcik
 • Nauczyciel, który nie szczędzi dobrych słów, pochwał, zachęt: Mocodawca Roku – p. Elżbieta Suchecka
 • Nauczyciel: Przyjaciel młodzieży – p. Magdalena Leszczyńska
 • Nauczycielka z klasą (uroda i styl) – p. Katarzyna Skłudzka
 • Nauczyciel z klasą (prezencja i styl) – p. Damian Makarewicz

Walentynkowy Król i Królowa to uczniowie, którzy otrzymali najwięcej Walentynek. Tegoroczna para królewska to: Oliwia Keller z klasy Vb i Michał Gutowski z klasy Vb.

W powszechnym głosowaniu wybraliśmy też naszych najpiękniejszych. Miss Szkoły została Ludwika Moczulska z klasy VI a tytuł Mister Szkoły otrzymał Stanisław Gierej z klasy VI.

Rozdawanie nagród i dyplomów przeplatało się z klasowymi występami artystycznymi.
Klasa IVa – układ taneczny „Wyginam śmiało ciało”
Klasa IVb – autorski skecz „Podróż w czasie”
Klasa Va – układ taneczny do piosenki „She wolf”
Klasa Vb – brawurowo wykonany układ taneczny „Chocolate”
Klasa VI – skecz „Pobudka ucznia”

Na zakończenie Święta Karolina Paszkiewicz oraz Angelika Chała rozdały koleżankom i kolegom kartki walentynkowe.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy organizacji Święta, brali w nim udział oraz publiczności, która pokazała, że potrafi się ładnie bawić.

przyg. M.ZieńROK SZKOLNY 2013/2014PREZENTACJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SP - podsumowanie sem. I roku 2013/2014

Dyskoteka karnawałowa

Uczniowie klas pierwszych karnawał zakończyli w rytmie skocznych melodii. Dnia 4 marca 2014 roku odbyła się karnawałowa dyskoteka integracyjna pierwszoklasistów. Dzieci pożegnały karnawał próbując swoich sił w tańcu. Żywo reagowały podczas zabawy ze zmianą tempa melodii. Bardzo spodobał się im taniec na gazecie. Wymyślały różne figury taneczne starając się ruchem oddać nastrój słyszanej muzyki. Wiele radości sprawiło im opanowanie ruchów do melodii „Kaczuszek”. Pierwszoklasiści okazali się wyśmienitymi tancerzami. Z ochotą uczestniczyli we wszystkich zaproponowanych zabawach przy muzyce. Chętnie powtórzymy takie spotkanie za jakiś czas.

przyg. M.Szymanik, M.Urlich


Święto Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum

14 lutego obchodziliśmy tradycyjnie w naszej Szkole Święto Samorządu Uczniowskiego. W sympatycznej atmosferze wręczyliśmy naszym nauczycielom Belfordery 2014, udekorowaliśmy atrakcyjnymi koronami Najpiękniejszych, rozdaliśmy Walentynkową Pocztę, poznaliśmy Walentynkową Parę Królewską, a na koniec – wspólnie bawiliśmy się przy klasowym karaoke.

Belfordery to podziękowanie dla nauczycieli, którzy w drodze powszechnego głosowania zwyciężyli w wymyślonych przez uczniów kategoriach.

Belfordery 2014 otrzymali:

 1. Najbardziej wymagający nauczyciel – p. Grażyna Podwysocka
 2. Nauczyciel, który ma największą wiedzę i lubi się nią dzielić – p. Katarzyna Czarnota
 3. Nauczyciel, Przyjaciel Młodzieży - ks. Marek Posełkiewicz
 4. Nauczyciel, Mocodawca Roku - wspiera dobrym słowem - p. Karolina Lewoń
 5. Nauczycielka z klasą (uroda i styl) - p. Ewa Saulewicz
 6. Nauczyciel z klasą (prezencja i styl) - p. Hubert Poduch

W powszechnym głosowaniu wybraliśmy również naszych Najpiękniejszych:

 • Tytuł Miss Szkoły otrzymał Zuzanna Pietrucha kl. IIa
 • Tytuł Mister Szkoły otrzymał Czarek Kozłowski kl. IIa

Walentynkowa Para Królewska to dziewczyna i chłopak, którzy otrzymali najwięcej kartek walentynkowych

 • Walentynkową Królową została Klaudia Marciniak kl. IIa
 • Walentynkowym Królem został Konrad Sadowski kl. IIIi

Tegoroczne Święto Samorządu przygotowali:

 • Głosowania: Julia Klimek, Zuzanna Pietrucha i Klaudia Marciniak z IIa
 • Walentynkowa Poczta – zbieranie kartek: Weronika Bąk i Weronika Kulesza z IIIa
 • Przygotowanie informacji i dyplomów: Ala Gałecka, Julia Klimek, Wiktoria Paciorek, Zuzanna Pietrucha, Klaudia Marciniak z klasy IIa
 • Karaoke: Robert Młynarski z IIIs, Dawid Skóra, Rafał Meluch z klasy IIb

Całą zabawę z rozmachem i pomysłem poprowadzili:

 • Belfordery 2014: Ala Gałecka, Julia Klimek, Wiktoria Paciorek, Zuzanna Pietrucha, Emilka Pietryga z klasy IIa, Filip Kosiński z Ii
 • Miss i Mister szkoły: Natalia Kalina, Przemek Plichta, Adrianna Skibowska z Ib
 • Walentynkowa Para Królewska i rozdawanie kartek: Weronika Bąk i Weronika Kulesza z IIIa

Nad całością czuwała i karaoke brawurowo poprowadziła Sandra Pietrucha – Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego i jej zastępczyni Klaudia Godlewska.

przyg. E.Jałosińska


Święto Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej

13 lutego obchodziliśmy Święto Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu zaplanowaliśmy: rozdanie belforderów dla nauczycieli, wybór miss i mistera szkoły, koronację króla i królowej walentynek oraz skecze przygotowane przez uczniów klas 4-6 wraz z wychowawcami.

Na dobry początek zaprezentowały się klasy czwarte. Klasa 4a wykonała skecz pt „Plotka”, natomiast klasa 4b – „Casting”.

Następnie wybraliśmy miss i mistera szkoły. W tym roku szkolnym zaszczyt przypadł Ludwice Moczulskiej i Stanisławowi Gierej z klasy 5. Po wręczeniu szarf i dyplomów zaprezentowała się klasa 5 w skeczu pt „W kawiarni”.

I wreszcie punkt kulminacyjny programu, czyli wręczenie belforderów wyróżnionym nauczycielom. W kategorii „Najbardziej wymagający nauczyciel” wygrała Pani Anna Werelich. „Nauczycielem, który ma największa wiedzę i lubi się nią dzielić” oraz „Mocodawcą Roku” została Pani Anna Ryszawy. Panią Beatę Śpiewak uhonorowano tytułem „Nauczyciela – Przyjaciela młodzieży”. Natomiast „Nauczycielami z klasą” zostali Pani Katarzyna Skłudzka oraz Pan Damian Makarewicz.

Po wręczeniu belforderów jako ostatni zaprezentowali się uczniowie klasy 6, wykonując skecz pt „Zwariowana klasa”.

Na deser zostawiliśmy sobie koronację króla i królowej walentynek. W tym roku I miejsce w ilości otrzymanych walentynek zajęli Basia Krawiecka z klasy 6 oraz Jan Gryczka z klasy 4a.

przyg. M.Zień


TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, GÓRA GROSZA, SZKOLNA LOTERIA MIKOŁAJKOWA, ANDRZEJKOWE WRÓŻBY, II TEMATYCZNY APEL SZKOLNY W GIMNAZJUM

Tydzień Życzliwości
W dniach 25 – 29 listopada 2013 r. Samorząd Uczniowski zaplanował w naszej Szkole dni życzliwości. Zabawę rozpoczęliśmy od świętowania na dużych przerwach przy wesołej muzyce i tańcach „Dnia Pluszowego Misia”. Każdego dnia okazywaliśmy sobie sympatię w inny sposób: uśmiechaliśmy się do siebie częściej niż zwykle, podawaliśmy sobie rękę, mówiliśmy miłe słowa, dawaliśmy koleżeńskie buziaki. Na zakończenie „Tygodnia Życzliwości” urządziliśmy „Dzień odlotowego nakrycia głowy” i w szkole pojawili się: kowboye, piraci, czarodzieje, wróżki itp.

Góra Grosza
Przypominamy, że od 25 listopada trwa w naszej Szkole akcja „Góra Grosza”. Finał akcji, czyli Wielkie Klasowe Sypanie Groszem odbędzie się podczas apelu szkolnego w styczniu. Za największą ilość groszy – ekstra punkty do naszego konkursu na „ExtraKlasę”.

Szkolna Loteria Mikołajkowa
W połowie listopada Samorząd Uczniowski zwrócił się do uczniów i Rodziców z prośbą o przynoszenie fantów na Loterię Mikołajkową. Dzięki wspaniałej odpowiedzi 6 grudnia zorganizowaliśmy dla całej Szkoły loterię składającą się z prawie 480 najróżniejszych rzeczy.
Dzięki temu każdy los wygrywał i żaden uczestnik nie odszedł z pustymi rękami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Andrzejkowe wróżby
Dnia 29 listopada, w piątek Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej przygotował i przeprowadził na przerwach andrzejkowe wróżby. W rolę wróżbitów wcielili się: Ludwika Moczulska, Daniel Piekut, Czarek Dwornikiewicz, Zuzia Piechocka oraz Tereska Przetacka.
Z kolei uczennice Gimnazjum: Wiktoria Paciorek, Klaudia Marciniak, Zuzanna Pietrucha oraz Julia Klimek przeprowadziły andrzejkowe wróżby i zabawy w klasach 0 – 3 Szkoły Podstawowej.

II tematyczny apel szkolny w Gimnazjum
Tematem drugiego apelu przygotowanego przez uczennice klasy IIa – Wiktorię Paciorek, Weronikę Radzką i Klaudię Marciniak był wolontariat. Dziewczyny przygotowały informacje ogólne na temat pracy na rzecz innych a następnie przedstawiły wolontariaty działające w Szkole.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której pracę w naszej Szkole koordynuje p. Urszula Paszkiewicz, wysyła na styczniową zbiórkę ok. 40 wolontariuszy.
Pod egidą Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowia Rówieśniczego działają w Szkole wolontariaty: „Słowa dają moc” i „Grunt to dobre wychowanie”.
Biblioteka opiekuje się wolontariatami „Dzieci dzieciom” oraz „Lubię czytać”.
Chcemy zorganizować jeszcze wolontariat „Pomoc w odrabianiu lekcji”, który podobnie jak „Wolontariat na stołówce” działa w ramach Samorządu Uczniowskiego. Myślimy też o wolontariacie „Bezpieczna Szkoła – Przyjazna Szkoła”.

W pierwszej części apelu p. dyrektor Grażyna Dokurno opowiedziała o niedawnej wizycie nauczycieli i uczniów z zagranicy, która odbyła się w ramach projektu „Comenius”. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. Ewę Wójcik i p. Piotra Dombrowskiego.

przyg. E.Jałosińska, M.Zień