Zespół Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
“Od siebie trzeba wymagać najwięcej.” Stefan Wyszyński


ŚWIETLICA PRZEDSZKOLNA

Od 1 września 2017 roku opłaty za opiekę świetlicową dzieci z przedszkola należy dokonywać w formie bezgotówkowej (przelewem do 10 dnia następnego miesiąca).

Numer konta:

62 8015 0004 0220 1511 2021 0106

ŚWIETLICA SZKOLNA

Rok szkolny 2020/2021

Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie objęci opieką świetlicy szkolnej wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchody odbyły się 9 lutego 2021, a celem było inicjowanie i propagowanie działań mających na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży możliwości bezpiecznego i pozytywnego korzystania z dostępu do zasobów internetowych. W tym roku hasło akcji "Działajmy razem!" ma szczególny wydźwięk, gdyż zaznacza wspólny wysiłek dorosłych - rodziców i profesjonalistów oraz dzieci i młodzieży, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas trudnych czasów pandemii i intensywnego korzystania z sieci. W świetlicy szkolnej została wykonana gazetka ścienna na temat bezpieczeństwa w sieci. Przeprowadzone zostały zajęcia tematyczne, w które aktywnie włączyły się dzieci. W czasie dyskusji zwrócono uwagę: jak korzystać w bezpieczny i pozytywny sposób z zasobów sieci, ale również jakie mogą być negatywne skutki długotrwałego korzystania z internetu dla zdrowia. Odbyła się również projekcja filmów: "sieciaki.pl - zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Chroń swoją prywatność" i "Owce w sieci" zapobiegające negatywnym skutkom korzystania z nowych technologii.

przyg. A.Bartosiak

Regulamin konkursu - ozdoby bożonarodzeniowe

Święto Odzyskania Niepodległości

102 rocznica odzyskania Niepodległości to okazja do wspomnień o Bohaterach, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Większości Tych osób nie ma już pośród nas, ale pozostała pamięć o Nich i o Ich czynach...

więcej

Galeria twórczości młodych talentów

Międzynarodowy Dzień Kropki

Zajęcia plastyczne prowadzone na świetlicy szkolnej oprócz tego, że są interesującą formą spędzenia czasu wolnego, mogą przyczyniać się do wyrównywania szans edukacyjnych poprzez ćwiczenie motoryki małej, rozwijanie kreatywności twórczej oraz wyobraźni. W zajęciach plastycznych mogą wziąć udział wszystkie dzieci chętne. Doświadczanie radości z aktywności plastycznej takiej jak: malowanie, rysowanie, lepienie itd. daje dzieciom ogromną satysfakcję. W naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, przypadający na dzień 15 września. W obrębie tej tematyki poprowadzono między innymi zajęcia plastyczne, na których dzieci wykazały się kreatywnością i bogatą wyobraźnią. Tworzyły własne plastyczne wariacje na temat kropki oraz kolorowały ilustracje sowy kropkami. Gratulujemy wspaniałych prac.

przyg. A.Bartosiak, M.Zakrzewska, M.Sokołowska

Plastelinowy „Jeż”

Kalendarzowa jesień rozgościła się już na dobre również w naszej świetlicy. W dniu 21 IX 2020 r. na świetlicy szkolnej dzieci wykonały pracę plastyczną "Jeż". Praca polegała na rozcieraniu plasteliny na wizerunku jeża. Praca okazała się świetną zabawą, a jednocześnie ćwiczeniem dla mięśni drobnych dłoni. Poniżej prac przedstawiających jeże, wyeksponowane są jesienne drzewa malowane przez dzieci.

przyg. A.Bartosiak, M.Zakrzewska, M.Sokołowska

Zajęcia plastyczne „Mój pupil”

Na początku października tematem tygodnia na świetlicy szkolnej był - "Mój pupil". Omawialiśmy między innymi, jak należy dbać o nasze zwierzęta domowe, jak je karmić i nimi się opiekować. W obszarze tego tematu znalazły się również zajęcia plastyczne. Dzieci dostały założenie, że punktem wyjścia każdej pracy jest wybrane zwierzątko. Praca miała być wykonana na formacie A4, za pomocą tłustych pasteli. Przy okazji dzieci zapoznały się z możliwościami tej techniki. Praca polegała na stworzeniu graficznego obrazu naszych pupili: kota, psa, chomika, rybki i zróżnicowaniu graficznym tła i rysunku zwierzęcia. Dzieci ochoczo przystąpiły do pracy i wykonały piękne prace. Dziękujemy za wspólną zabawę.

przyg. A.Bartosiak, M.Zakrzewska

Zajęcia plastyczne "Dary jesieni"

Podczas zajęć na świetlicy dzieci rozwijają między innymi swoje zdolności plastyczne. Dnia 22 X 2020 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia plastyczne "Dary jesieni". Tematem zajęć była martwa natura, kompozycja na którą składały się: dynia, pigwy, jabłka i wiklinowy koszyk ustawione na szarym tle. Wyzwanie było postawione wysoko, jak na uczniów edukacji wczesnoszkolnej, ale wszyscy poradzili sobie wyśmienicie. W czasie zajęć zostały dzieciom wytłumaczone m.in. pojęcia: kompozycji i światłocienia. Dzieci nauczyły się posługiwać się techniką malarską suchych pasteli. Gratulujemy wspaniałych prac.

przyg. A.Bartosiak, M.Zakrzewska

Nasze zwierzątka z kasztanów

Dzięki kreatywności "młodych artystów" powstała galeria ludzików, zwierzaków i stworków. Uczniowie wykorzystali dostępne materiały: plastelinę, kaszany, żołędzie i inne dary jesieni.

przyg. A.Woińska, M.Zakrzewska, M.Sokołowska

Rok szkolny 2018/2019

Święto "Pieczonego Ziemniaka"

13.11.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się święto "Pieczonego Ziemniaka". Na podstawie krótkiej bajki, dzieci poznały historię pochodzenia, gatunki oraz przydatności ziemniaków. W tym dniu dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowych: bieg między ziemniakami slalomem, bieg z ziemniakiem na łyżce, rzut ziemniakiem do celu.

Święto Ziemniaka zakończyła uczta ziemniaczana oraz zabawa z ziemniaczanych stempli.

przyg. A.Brożyna

Pasowanie na Świetliczaka

W dniu 29.10.2018 r. w świetlicy odbyło się uroczyste pasowanie na „Świetliczaka”. Uczniowie klas pierwszych przeszli test gotowości „świetlicowej”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą podczas odgadywania zagadek, udowodniły też, że znają zasady obowiązujące w świetlicy. By dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę.

To był dzień pełen wrażeń i emocji. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy z odbytej uroczystości.

przyg. K.Cichowicz

Rok szkolny 2017/2018

Zdjęcia z konkursu pt. "Mój Przyjaciel Miś"

Pierwszy śnieg

Pasowanie pierwszoklasistów na świetliczaków
Dnia 10 listopada 2017r. odbyło się w naszej świetlicy oficjalne pasowanie pierwszoklasistów na świetliczaków. Każdy z uczniów został pasowany przez Panią Dyrektor Elżbietę Piszcz. Wydarzeniu towarzyszyło robienie i jedzenie pysznych gofrów.
Poniżej fotorelacja z tego dnia.

Zdjęcia z wyników konkursu plastycznego "Mały ekolog" organizowanego przez wychowawców świetlicy:

W październiku w Naszej świetlicy odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzięki uprzejmości Naszych kochanych Pań z kuchni mogliśmy skosztować pysznych pieczonych ziemniaków. Ponadto uczniowie klas 1-3 samodzielnie zrobili pyszną i zdrową sałatkę warzywną, oczywiście z dodatkiem ugotowanych ziemniaków. Dzień był pełen pozytywnych emocji i świetnej zabawy. Dzieci miały malowane buźki, robiły ciekawe prace plastyczne z ziemniaków i brały udział w "ziemniaczanych" konkursach.

Dzieci ze świetlicy wieszały karmniki dla ptaków, poniżej zdjęcia.

Rok szkolny 2016/2017

Październik na świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od promowania zdrowego stylu życia. Dzieci utrwalały wiedzę na temat zdrowego odżywiania poprzez proponowane zabawy, odpowiednio dobrane opowiadania i wiersze. Tworzyły prace plastyczne i uczestniczyły w pogadankach na temat spożywania owoców i warzyw. Z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pt. "Zdrowe szaszłyki owocowe". Była to akcja zachęcająca dzieci ze szkoły do spożywania różnorodnych owoców.

Rok szkolny 2015/2016

Zima, zima, zima
Pada, pada śnieg.
A w świeticy, a w świetlicy
Bardzo miło jest... .