Wolontariat

Od połowy września br zaczął funkcjonować wolontariat, którego opiekunami są p.Aldona Rzeczkowska (klasy 1-3) p.Iwona Sienkiewicz-Drewa (klasy 4-6) i p.Magdalena Borowik (klasy 7 i gimnazjum). Jest on skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Markach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z opiekunami.

Wolontariat w naszej Szkole ma obecnie kilka gałęzi działalności. Zachęcamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w nasze działania, dla ułatwienia podajemy osoby bezpośrednio związane z konkretnymi tematami, mogące udzielić informacji i służyć wsparciem.

Prowadzimy działania na rzecz dzieci:
- pomoc w odrabianiu lekcji i organizacji czasu wolnego dzieci przebywających na świetlicy (p.Agnieszka Stańczak)
- pomoc koleżeńska w nauce (p.Elwira Semkowicz-Marek)

Działania na rzecz środowiska i społeczności lokalnej:
- wolontariat biblioteczny oraz pomoc w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (p.Urszula Paszkiewicz)

Działania na rzecz zwierząt:
- współpraca z Fundacją Bezdomniaki (p.Aldona Rzeczkowska)
- nawiązanie współpracy ze schroniskiem w Józefowie (p.Iwona Karsznia-Trusiak)

Zachęcamy też, jeśli masz pomysł na rozbudowę naszego wolontariatu do kontaktu z opiekunami.

Dziękujemy za zaangażowanie, pomysły i wsparcie.

Nasze wolontariuszki, którym leży na sercu dobro zwierząt propagują akcję adopcji oraz poszukują domów tymczasowych dla Olka i Feli. Zwierzaki znajdują się w Schronisku w Józefowie. Jeśli ktoś jest zainteresowany prosimy o kontakt bezpośrednio ze schroniskiem. Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej schroniska oraz na naszej tablicy znajdującej się w sali nr 25.
Jednocześnie prosimy każdą osobę, która chce pomóc zwierzakom o zgłoszenie się do Pani Iwony Karszni-Trusiak albo Pani Magdaleny Borowik.

przyg. M.Borowik

Jedną z gałęzi wolontariatu jest organizowanie różnego typu zajęć dla młodszych kolegów. Są to m.in. pomaganie w odrabianiu lekcji, prowadzenie zajęć ruchowych na boisku szkolnym i na hali, prowadzenie zajęć integracyjnych i tematycznych w świetlicy szkolnej.

Jesteśmy dumni z naszych "młodocianych pomocników!"

przyg. A.Stańczak