Zespół Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach
“Od siebie trzeba wymagać najwięcej.” Stefan Wyszyński


Wolontariat

Rok szkolny 2020/2021

Zbiórka dla Fundacji Bezdomniaki 01.10 - 30.10.2020

Już po raz czwarty organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla podopiecznych z Fundacji Bezdomniaki. Zbiórka trwa do 30 października. Prosimy o przynoszenie...

więcej

Rok szkolny 2019/2020

Międzynarodowy dzień kota

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOTA, obchodzonego w dniu 17 lutego, Wolontariusze Zespołu Szkół nr 2 w Markach, przygotowali akcję pomocową na rzecz fundacji „Kotkowo” www.kotkowo.pl.

W imieniu potrzebujących futrzaków ogłosili zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy: karmy suchej i mokrej, kuwet, drapaków, żwirku, zabawek, kocyków itp. Wielu uczniów już wsparło naszą akcję - DZIĘKUJEMY! - za dobre serduszko, pomoc i empatię! MIAU

W imieniu wolontariuszy zachęcam wszystkich chętnych do wsparcia naszej akcji - zbiórka trwa do 15 marca 😊

przyg. K.Zielińska

Spotkanie wolontariuszy z podopiecznymi fundacji „Nasza Bajka”

W dniu 29 stycznia 2020 Wolontariusze Zespołu Szkół nr 2 w Markach, spotkali się z podopiecznymi fundacji „Nasza Bajka” i przekazali książki, które wcześniej udało się zebrać w szkole. Spotkanie odbyło się w Domu Wsparcia Dziennego, przy ul. Sosnowej w Markach...

więcej

Uczymy się pomagać- współpraca z Fundacją Bezdomniaki

Przez cały październik trwała zbiórka rzeczy dla potrzebujących zwierząt. Nasi uczniowie po raz kolejny okazali serce, swoją wrażliwość i zaangażowali się w zbiórkę. W ramach nawiązanej współpracy z Fundacją Bezdomniaki w ostatnim czasie...

więcej

Zbiórka dla Fundacji Bezdomniaki 01.10 - 31.10.2019

W tym roku szkolnym po raz trzeci organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla podopiecznych z Fundacji Bezdomniaki. W ramach działań wolontariatu szkolnego staramy się rozpropagować ideę pomocy i rozwinąć empatię. W konkretny sposób chcemy włączyć się w zbiórkę na rzecz zwierząt. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych działaniach.
Zbiórka trwa do 31 października.

Prosimy o przynoszenie:
- karmy (sucha, mokra – saszetki, puszki
dla psów i kotów),
- koców, legowisk,
- obroży, smyczy,
- preparatów przeciwko pchłom i kleszczom,
- żwirków dla kotów,
- misek,
- zabawek,
- drapaków, szczotek do czesania.

Potrzebne rzeczy można przynosić do sali 43
lub małego pokoju nauczycielskiego.

Bardzo prosimy o wsparcie akcji

przyg. A.Rzeczkowska

Rok szkolny 2018/2019

W ramach wolontariatu nasze uczennice probują pomóc znaleźć nowy dom dla psiaków z pobliskiego schroniska w Józefowie. W miarę możliwości, zachęcamy do włączenia się w akcję. Jeśli nie poprzez adopcję to przez udostępnienie informacji o potrzebujących zwierzakach.


Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w zbiórkę zabawek, artykułów higienicznych oraz żywności na rzecz Domu Samotnej Matki w Legionowie. Dziękujemy Pani Iwonie Karszni-Trusiak za koordynację zbiórki, a Pani Magdalenie Borowik za wsparcie oraz dostarczenie artykułów na miejsce.


Nakarm psa... to akcja dedykowana osobom chętnym pomóc zwierzakom ze schronisk, posiadającym smartfony i aplikację olx. Po zapoznaniu się z regulaminem na stronie, zachecamy do przyłączenia się do nas:)

W tym roku szkolnym w ramach wolontariatu będą kontynuowane akcje z roku poprzedniego. Jednakże chcemy też rozszerzyć nasze działania o pomoc koleżeńską w nauce oraz odrabianiu prac domowych. W ramach tej aktywności uczniowie, którzy chcą pomagać innym mającym problemy ze zrozumieniem treści z konkretnych przedmiotów będą mogli podzielić się swoją wiedzą i sposobami jej przyswajania. Osoby zainteresowane udziałem w takich spotkania proszone są o kontakt z pedagogiem szkolnym, p.Magdaleną Borowik.

Akcja charytatywna w naszej szkole

Zbiórka rzeczowa dla Domu Matki i Dziecka w Legionowie. Można wspomóc placówkę przynosząc podstawowe środki czystości, środki higieniczne dla dorosłych, środki pielęgnacyjne, pampersy dla dzieci w wieku od 0 do 8 lat. Potrzebne są także przybory szkolne dla dzieci klas wczesnoszkolnych. Akcję koordynują p.Magdalena Borowik i p.Iwona Karsznia-Trusiak.

przyg. M.Borowik

Zbiórka dla dzieci w szpitalach

W ramach akcji wolontariatu odbywa się zbiórka nowych misiów, gier planszowych oraz materiałów plastycznych na potrzeby dzieci przebywających w szpitalach.
Jest to część większego wydarzenia organizowanego przez Fundację Mam Marzenie, a my chcemy dołączyć do warszawskiej zbiórki.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji.
Podarunki prosimy przynosić do opiekunów
p.Aldony Rzeczkowskiej
p.Iwony Sienkiewicz-Drewa
p.Magdaleny Borowik

przyg. M.Borowik

Akcja dla Fundacji Bezdomniaki

W związku z obchodzonym w dniu 4 października Światowym Dniem Zwierząt nasza szkoła włączyła się aktywnie w pomoc zwierzętom ze schroniska wraz z Fundacją Bezdomniaki. W ramach działań wolontariatu szkolnego staramy się rozpropagować ideę pomocy i rozwinąć empatię. W konkretny sposób chcemy włączyć się w zbiórkę na rzecz schroniska. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych działaniach.
Zbiórka trwa do 31 października.

Prosimy o przynoszenie:

  • karmy (sucha, mokra – saszetki, puszki dla psów i kotów),
  • koców, legowisk,
  • obroży, smyczy,
  • preparatów przeciwko pchłom i kleszczom,
  • żwirków dla kotów,
  • misek,
  • zabawek,
  • drapaków, szczotek do czesania.

Potrzebne rzeczy można przynosić do pedagogów szkolnych, do sali 43 lub małego pokoju nauczycielskiego.

przyg. A.Rzeczkowska, M.Borowik

Rok szkolny 2017/2018

Od połowy września br zaczął funkcjonować wolontariat, którego opiekunami są p.Aldona Rzeczkowska (klasy 1-3) p.Iwona Sienkiewicz-Drewa (klasy 4-6) i p.Magdalena Borowik (klasy 7 i gimnazjum). Jest on skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Markach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z opiekunami.

Wolontariat w naszej Szkole ma obecnie kilka gałęzi działalności. Zachęcamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w nasze działania, dla ułatwienia podajemy osoby bezpośrednio związane z konkretnymi tematami, mogące udzielić informacji i służyć wsparciem.

Prowadzimy działania na rzecz dzieci:
- pomoc w odrabianiu lekcji i organizacji czasu wolnego dzieci przebywających na świetlicy (p.Agnieszka Stańczak)
- pomoc koleżeńska w nauce (p.Elwira Semkowicz-Marek)

Działania na rzecz środowiska i społeczności lokalnej:
- wolontariat biblioteczny oraz pomoc w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (p.Urszula Paszkiewicz)

Działania na rzecz zwierząt:
- współpraca z Fundacją Bezdomniaki (p.Aldona Rzeczkowska)
- nawiązanie współpracy ze schroniskiem w Józefowie (p.Iwona Karsznia-Trusiak)

Zachęcamy też, jeśli masz pomysł na rozbudowę naszego wolontariatu do kontaktu z opiekunami.

Dziękujemy za zaangażowanie, pomysły i wsparcie.Nasze wolontariuszki, którym leży na sercu dobro zwierząt propagują akcję adopcji oraz poszukują domów tymczasowych dla Olka i Feli. Zwierzaki znajdują się w Schronisku w Józefowie. Jeśli ktoś jest zainteresowany prosimy o kontakt bezpośrednio ze schroniskiem. Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej schroniska oraz na naszej tablicy znajdującej się w sali nr 25.
Jednocześnie prosimy każdą osobę, która chce pomóc zwierzakom o zgłoszenie się do Pani Iwony Karszni-Trusiak albo Pani Magdaleny Borowik.

przyg. M.Borowik


Jedną z gałęzi wolontariatu jest organizowanie różnego typu zajęć dla młodszych kolegów. Są to m.in. pomaganie w odrabianiu lekcji, prowadzenie zajęć ruchowych na boisku szkolnym i na hali, prowadzenie zajęć integracyjnych i tematycznych w świetlicy szkolnej.

Jesteśmy dumni z naszych "młodocianych pomocników!"

przyg. A.Stańczak